Beauty is in the Nature


Kilka słów przed odświeżeniem sklepu

Mamy za nami pierwszą edycję naszego pudełka i to co nas spotkało przerosło wszelkie oczekiwania. Chcielibyśmy raz jeszcze serdecznie podziękować za zaufanie, którym obdarzyliście naszą nową i dotychczas nieznaną firmę. Otrzymaliśmy od Was wiele pięknych słów na temat naszego pudełka. Jest to bardzo motywujące do działania i pokazuje nam, że to co robimy ma sens. Naszym celem jest szerzenie codziennej pielęgnacji bardziej przyjaznej naszej planecie. Jesteśmy pewni, że razem możemy mieć wpływ na świat.

Do tego momentu nasz sklep funkcjonował na zasadzie działalności nierejestrowanej, ze względu na brak przychodów. W tym czasie kreowaliśmy stronę internetową, wygląd pudełka, zdobywaliśmy materiały do pakowania i przez cały czas szukaliśmy kosmetyków wartych uwagi. Jesteśmy dumni, że możemy Was poinformować o pełnowymiarowej rejestracji 5na30. Było to możliwe dzięki waszemu wsparciu oraz wsparciu producentów, dziękujemy!

Post 17 Coffee

Niestety nie obyło się bez niespodzianek. Zostało wprowadzone nowe prawo, które zobowiązuje wszystkich (od 1 września 2019 roku), którzy sprzedają kosmetyki na odległość, na zostanie płatnikami VAT. Oznacza to, że od każdej sprzedaży jesteśmy zobligowani pobrać dodatkowe 23% wartości. Dodatkowo nadal obowiązuje nas podatek dochodowy od kwoty, która zostanie. Aby dobrze poradzić sobie ze wszystkimi formalnościami, comiesięcznym składaniem oświadczeń i wyliczaniem podatków, korzystamy z usług zaprzyjaźnionego biura rachunkowego. Nie ukrywamy, że już długa lista comiesięcznych opłat jeszcze bardziej się powiększyła.

Ze względu na wprowadzone prawo odnośnie dodatkowych opłat VAT, dwie urocze osoby, z którymi mieliśmy nadzieje nawiązać współpracę wycofało się z rynku kosmetyków naturalnych w obawie przed takimi kosztami


Mamy nadzieje, że razem poradzimy sobie z takimi przeciwnościami losu. W następnych edycjach będziemy dokonywać korekty cen, aby znaleźć wyjście z tej sytuacji. Nadal będziemy dokładać wszelkich starań, aby nasze pudełko było najlepszym produktem tego typu na rynku. W razie pytań, przemyśleń i sugestii jesteśmy jak zwykle dostępni przez kontakt mail’owy i na instagramie.

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies). Pozostając na stronie, wyrażasz na to zgodę. Przeczytaj więcej tutaj