Beauty is in the Nature


Piękno zaczyna się od wewnątrz

Często, zamiast traktować nasz organizm holistycznie, jak jedną całość, zajmujemy się jego poszczególnymi częściami, jakby istniały oddzielne, jako niepołączone jednostki. Jest to duży błąd, gdyż tak naprawdę od tego jak się czuje nasz cały organizm zależy jak czujemy się my.
Duży wpływ na nasz wygląd i na nasze samopoczucie ma dieta. Mimo najlepszych genów nie utrzymamy nieskazitelnej cery żywiąc się samą wysoko przetworzoną żywnością. Nie zrozumcie mnie źle, to nie jest tak, że gdy zjemy marchewkę nasza cera natychmiast nabierze pięknego kolorytu, ale regularne zdrowe żywienie szybciej czy później napewno przyniesie pozytywne efekty.

5 zasad jakimi powinniśmy się kierować, aby na co dzień utrzymać zdrową dietę


post 14

 • Błonnik jest fajny!

 • Ah ten błonnik… ile to było już spekulacji na jego temat. Jednak ja uważam, że błonnik powinien być naszym przyjacielem,. Odżywia nam nasze dobre jelitowe bakteryjki, obniża indeks glikemiczny, powoduje uczucie sytości (przez co sprzyja utracie masy ciała), reguluje pracę jelit. Znajdziecie go głównie w ziarnach - ważne, żeby sięgać po te nieoczyszczone - oraz warzywach i owocach.

 • Wysoko przetworzone śmietki

 • Nie bez powodu nazywam je śmietkami - nasz organizm tak właśnie je traktuje. Mało wartości odżywczych, mało błonnika, dużo tłuszczy trans czyli utwardzonych tłuszczy roślinnych. Sprawiają naszemu organizmowi same kłopoty. Dodatkowo sprzyjają otyłości trzewnej, zwiększeniu poziomu “złego” cholesterolu LDL a zmniejszeniu poziomu “dobrego” cholesterolu HDL. Bezpośrednio wpływają na wzrost ryzyka chorób układu krążenia, nowotworów i innych chorób, tak zwanych dieto zależnych. Dlatego warto zrezygnować z kupnych słodyczy, ciast, przekąsek, margaryn oraz pokarmów smażonych w głębokim tłuszczu.

 • Cukier nie kryje się tylko w cukiernicy

 • Jak każdy wie, cukier w większej ilości nam nie służy, jednak mało osób pamięta, że cukry naturalne też są cukrami. Owoce czy naturalne słodycze zawierają bardzo dużo cukru, dlatego warto pamiętać, że nawet te zdrowe, słodkie produkty trzeba spożywać z umiarem.

 • Nasz organizm potrzebuje wody

 • Nawadniajmy się! Do odpowiedniego funkcjonowania, nasz organizm potrzebuje codziennie dużych ilości płynów. Najlepiej by jednak było, gdybyśmy je dostarczali pijąc głównie wodę. Pijąc 2l soku dziennie dostarczamy sobie AŻ 228g cukru w porównaniu do 2l Coca-Coli, z którą dostarczamy sobie 212g cukru. Obie liczby są zastraszające…czy naprawdę sok to samo zdrowie?

 • Ograniczmy mięso

 • Polacy jako naród spożywają wręcz zastraszające ilości mięsa. Często jadamy mięso w różnej postaci na śniadanie, obiad i kolacje, dodatkowo poprawiamy wszystko nabiałem i na tym kończy się różnorodność naszej diety. Ograniczając spożycie mięsa automatyczne zmniejszamy nasze spożycie tłuszczy nasyconych, które nie za dobrze działają na naszą cerę, oraz włączamy do swojej diety bardziej różnorodne produkty mające nam je zastąpić. Dodatkowo wtedy w diecie pozostaje też miejsce na innego rodzaju tłuszcze, np. te bogate w omega-3.

  Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies). Pozostając na stronie, wyrażasz na to zgodę. Przeczytaj więcej tutaj